Sprawozdanie z Walnego Zebrania Działkowców PZD ROD Hutnik
Dodano: 9 maja, 2026

W dniu 8.05.2026 zgodnie z planem odbyło się Walne Zebranie. Przybyli zaproszeni Goście Działkowców , pan Burmistrz Miasta, pan Przewodniczący Rady Miejskiej, Przedstawiciele Nadleśnictwa i Komisariatu Policji. Obecny był także delegat z Okręgu Opolskiego PZD. Przybyło również 42 działkowców naszego Ogrodu. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zarząd przedstawił zebranym do przegłosowania Uchwały :

1.W sprawie sprawozdania z działalności Zarządu w 2025 roku – uchwalona jednogłośnie.

2.W sprawie zatwierdzenia Sprawozdania finansowego Zarządu za 2025 – uchw.jednogłośnie.

3.W sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Kom.Rewiz. za 2025 – Uchw.jednogł.

4.W sprawie Uchwalenia planu pracy zarzadu w 2026 roku – uchw.jednogłośnie

5.W sprawie Uchwalenia kwoty przeznaczonej na świadczenia z tytułu pracy Zarządu – uchw.jednogł.

6.W sprawie wysokości opłaty ogrodowej za 2026 rok.

7.W sprawie preleminarzy finansowych na 2026 rok – uchw.jednogłośnie.

8.W sprawie zmiany wysokości opłaty partycypacyjnej na Fund.Rem. – uchw.jednogłośnie.

Było sporo pytań do Burmistrza, Przedstawiciela Nadleśnictwa i Zarządu. Na wszystkie pytania zostały udzielone mniej lub bardziej satysfakcjonujące odpowiedzi.

Zarząd zaproponował aby w tym roku to działkowcy z alejki Centralnej ( Głównej ) upiekli ciasta, wydawali gościom wraz z kawą oraz obiadem dla Jubilatów i zaproszonych Gości, na naszym Jubileuszowym Dniu Działkowca z okazji 70 lat istnienia Ogrodu w dniu 8 sierpnia ( sobota ). Festyn rozpocznie się o godz.14.00 w dużym namiocie przed naszą świetlicą uroczystą Akademią z wręczeniem odznaczeń i dyplomów dla długoletnich i zasłużonych dla Ogrodu Działkowców. Zarząd postanowił zawadczańskim Firmom i Instytucjom, które wyróżniają się pomocą Działkowcom Ogrodu przyznać statuetki ,,Przyjaciela Ogrodu”. Wszyscy Jubilaci i Firmy a także Instytucje zostaną imiennie powiadomieni Zaproszeniami do Udziału w Akademii i Festynie. Po Akademii ok.godz.15.00 wystąpi zaproszony Gość Pani Teresa Szulc – śląska gawędziarka. W umileniu występu i całego Festynu przygrywać będzie zespół muzyczny z Kielczy AdMix, Dla wszystkich uczestników Festynu Działkowego usługi świadczyć będą, Panie ze słynnymi żędowickimi plackami, lody firmy Anioł, dmuchańce i popcorn pana Cebuli, napoje wraz z piwem z firmy-restauracji Szuwarek. Dla dzieci a być może i dla dorosłych zapewnimy gry i zabawy prowadzone przez animatorkę. W niedzielę 9 sierpnia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 11 tej zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji Jubilatów i wszystkich działkowców ROD Hutnik na którą serdecznie zapraszamy. Chcemy podkreślić , że tegoroczny Jubileuszowy Festyn Dzień Działkowca organizowany jest samodzielnie przez ROD Hutnik z pomocą sponsorów i darczyńców , już nie w ramach gminnego cyklu imprez plenerowych DROPS, który to projekt zamarł.

W trakcie Zebrania padło kilka ważnych głosów dotyczących zachowania się działkowców i odwiedzających na Ogrodzie.

1. Zwracano uwagę na zbyt szybką jazdę samochodami ( ok.50km/h ) niektórych działkowców, prym wiedzie kierowca auta KIA combi, który jeżdzi zbyt szybko i kilka razy w dniu wjazdu wzniecając tumany kurzu i powodując zagrożenie życia poruszających się po alejkach. Przy wjeżdzie stoi znak ograniczający szybkość do 10 km.h na alejkach ogrodowych, prosimy przestrzegać zakazu, aby nie wydarzyła się teagedia. Zwracano też uwagę, żeby przestrzegać zasady wjazdu i wyjazdu z alejki po załatwieniu sprawy, tak by nie parkować godzinami przed działką tarasując przejazd innym samochodom i rowerom.

2. Zwracano uwagę na odchody psów na alejkach, Prosimy aby po załatwieniu się psa, właściciel zabierał ,,prezent,, pieska ze sobą poza Ogród lub na swoją działkę do kompostownika.

3. Zwracano też uwagę by osoby spacerujące z psami , szczególnie dużymi , zakładały psu kaganiec a także podczas pobytu na działce, jeśli nie ma ogrodzenia wewnętrznego działki, trzymały psy na uwięzi, tak by nie biegały po innych działkach.

4. Podniesiono też temat zbyt wysokich drzew rosnących na niektórych działkach, wyciągających nadmiernie wodę także z sąsiednich działek. Informujemy, że zgodnie z regulaminem drzewa inne niż owocowe nie powinny być wyższe niż 2 metry, nie powinny też gałęziami przerastać na działki sąsiednie i alejki. Inni działkowcy zwracali uwagę , że baseny na działkach również zabierają sporo wody aby je napełnić, w tej sprawie regulamin nie mówi nic, więc nie ma żadnego zakazu instalowania basenów dla dzieci na działkach.

Zarząd dziękuje wszystkim za przybycie na zebranie, za zabieranie głosu, za uwagi dotyczące lepszego funkcjonowania ogrodu oraz za zaufanie wyrażone zarządowi w jednogłośnym przegłosowaniu wszystkich uchwał.