Nowy ważny obowiązek działkowców wg. ,,Informatora Działkowca” z września 2021.
Dodano: 23 września, 2021

Od 1.07,21 właściciele budynków muszą składać deklaracje w sprawie urządzeń będących żródłem ciepła lub służącym spalaniu paliw. przypominamy altana działkowa też jest budynkiem.

Jeżeli znajdują się w niej urządzenia będące żródłem ciepła ( np. bojler do grzania wody ) lub służące spalaniu paliw ( np. kominek lub piec ) zachodzi konieczność wypełnienia deklaracji przez właściciela czyli działkowicza.

Urządzenia funkcjonujące przed 1.07.21 należy zgłosić w terminie 12 miesięcy to jest do końca czerwca 2022 roku. W przypadku montażu urządzeń po 1.07.21 termin jest krótszy i wynosi 14 dni od ich zamontowania.

Zarówno w przypadku działkowca jak i Zarządu ROD z tytułu urządzeń zlokalizowanych w świetlicach i innych pomieszczeniach budynku ROD właściwym do wypełnienia jest formularz pod nazwą ,, Deklaracja dotycząca żródeł ciepła i żródeł spalania paliw Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne”.

Deklarację można złożyć elektronicznie przez stronę https://zone.gunb.gov.pl ( trzeba jednak posiadać profil zaufany lub dowód elektroniczny ) albo pisemnie. Papierową wersję można otrzymać w Urzędzie Gminy w pokoju nr 111.

Uwaga ! Zaniechanie złożenia deklaracji grozi grzywną. Dlatego sprawę warto traktować z należytą uwagą.

Treść ogłoszenia zamieszczona za Infromatorem Działkowca z września 2021.

r.p.r. B. Piech

Biuro Prawne PZD